Pijany pasierb obciął piłą ojczymowi palce i ranił stopę

W nocy z soboty na niedzielę, w jednej z miejscowości gminy Sulechów, podczas awantury domowej, nietrzeźwy pasierb obciął ojczymowi palce dłoni i uszkodził stopę. Kilka godzin po zdarzeniu młody mężczyzna, sprawca tego zdarzenia, został zatrzymany.

Dyżurny sulechowskiej policji został poinformowany o zdarzeniu, do którego doszło w jednej z pobliskich miejscowości, gdzie podczas awantury domowej, pasierb chwycił piłę mechaniczną i rzucił się z nią na ojczyma.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że pasierb wrócił do domu nietrzeźwy i wdał się w awanturę z matką i ojczymem. Po chwili wyszedł z mieszkania, a następnie wróci z piłą motorową, którą zaczął wymachiwać. W pewnym momencie próbował piłą uderzyć ojczyma. Gdy ten zasłonił się ręką, napastnik uciął mu palec i pokaleczył dłoń. Następnie piła upadła na podłogę i skaleczyła pokrzywdzonego w stopę.

Po tym zdarzeniu, 24-letni napastnik uciekł. Policjanci zatrzymali go kilkanaście godzin później. Trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Pokrzywdzony trafił do szpitala w Zielonej Górze. 24-letni napastnik został przesłuchany przez prokuratora. Odpowie za usiłowanie zabójstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od lat lat. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 24-letniego sprawcy.