Samochody.pl - poscigi.pl

  Ukradli miedziane rynny z budynku kościoła

  Funkcjonariusze policji z Ośna Lubuskiego wraz z policjantami ze Słubic zatrzymali sprawców kradzieży miedzianych rynien z budynku kościoła parafialnego w Ośnie Lubuskim.

  W minioną sobotę policjanci z Ośna Lubuskiego wraz ze słubickimi kryminalnymi zatrzymali trzech mieszkańców Ośna Lubuskiego, którzy w nocy z 5 na 6 lipca ukradli miedziane rynny z budynku kościoła parafialnego w Ośnie Lubuskim.

  Jak ustalili funkcjonariusze, to właśnie 19-latek i jego dwóch młodszych kolegów 16-latków, w czwartkową noc udali się w okolice kościoła, po czym oderwali będące w ich zasięgu rynny z budynku kościoła o łącznej długości ośmiu metrów oraz rury miedziane o długości 11 metrów.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Skradzione elementy ukryli w zaroślach za murami obronnymi Ośna Lubskiego. Straty wyniosły dwa tysiące złotych na szkodę Parafii Rzymsko-Katolickiej w Ośnie Lubuskim. Dwaj pełnoletni mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży, złożyli wyjaśnienia i przyznali się do kradzieży rynien, nieletni sprawca czynu karalnego będzie musiał tłumaczyć się przed Sądem Rodzinnym.

  Ponadto funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych u jednego ze sprawców ujawnili tablicę informacyjną z napisem Ośno Lubuskie oraz rower, który, jak ustalili policjanci, został skradziony na terenie Ośna Lubuskiego. Przedmiotowy rower został oddany właścicielowi a jego wartość wynosiła 600 złotych.

  Za kradzież grozi im kara do pięciu lat więzienia.

  Toyota Zielona Góra - poscigi.pl