Toyota Zielona Góra

Pijany pędził volkswagenem z prędkością 100 km/h

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 57-latek. Po pijanemu jechał volkswagenem z prędkością 100 km/h. Wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

W poniedziałek, 26 kwietnia policjanci z drogówki w Sulęcinie kontrolowali prędkość w miejscowości Trzemeszno. – Po godzinie 19.00, zauważyli samochód, który już na pierwszy rzut oka poruszał się zbyt szybko – mówi st. sierż. Klaudia Biernacka, rzeczniczka sulęcińskiej policji. Kierujący volkswagenem jechał z prędkością 100 km/h w terenie zabudowanym.

Samochód został zatrzymany. Okazał się, że kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pęknięta przednia szyba również nie stanowiła dla niego problemu.

Szybko okazało się, że popełnione wykroczenia to dopiero początek problemów 57-latka. Policjanci wyczuli od mężczyzny bardzo silną woń alkoholu. 57-latek wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. – Skrajna nieodpowiedzialność mężczyzny mogła zakończyć się tragicznie nie tylko dla niego samego, ale także innych uczestników ruchu drogowego – mówi st. sierż. Biernacka.

57-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia na minimum 3 lata i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.