Samochody.pl - poscigi.pl

Pijany prowadził a pasażer z „prawkiem” był trzeźwy

Podczas piątkowej akcji „Trzeźwy kierowca” wpadła jedna osoba. Kierowca wydmuchał 1,40 promila alkoholu. Pasażer był trzeźwy i miał prawo jazdy.

W piątek wieczorem policjanci z drogówki pojawili się na ul. Łużyckiej w Zielonej Górze. Ku zaskoczeniu kierowców sprawdzali trzeźwość jadących w obu kierunkach. Akcję nadzorował insp. Sebastian Banaszak, szef zielonogórskiej policji. Działaniami kierował podinsp. Jarosław Tchorowski, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Kontrola przebiegała sprawnie i szybko. Wpadł jeden pijany kierowca, wydmuchał 1,40 promila alkoholu.  Okazało się, że jechał z Krosna Odrzańskiego, z boku siedział pasażer, który miał prawo jazdy i był trzeźwy. Kierowca przyznał, że… wypił piwo i setkę wódki. Teraz grozi mu za to kara do dwóch lat więzienia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

To kolejna z akcji, której celem jest walka z pijanymi kierowcami. Działania prowadzone od początku lipca tego roku już dały pozytywny efekt. Z początku wpadało 8 lub 6 pijanych kierowców. Od kilku tygodni podczas akcji wpada jeden lub najwyżej trzech pijanych siedzących za kółkiem.

Zielonogórska policja kilka razy w tygodniu pojawia się na dowolnie wybranych ulicach i sprawdza trzeźwość wszystkich przejeżdżających kierowców. Działania prowadzone są również na terenie powiatu zielonogórskiego.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl