Plantacja konopi i duża ilość narkotyków w piwnicy. Zatrzymany 35-latek (FILM, ZDJĘCIA)

fot. Lubuska policja

Policjanci z Gubina zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich oraz zabezpieczyli ponad 800 gramów narkotyków. Wśród zabezpieczonych środków jest amfetamina i marihuana. Do sprawy został zatrzymany 35-latek. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W środę, 24 października, na podstawie posiadanych informacji, policjanci weszli do jednego z domów na terenie gminy Gubin, gdzie w dwóch pomieszczeniach w piwnicy znaleźli uprawę konopi indyjskich. – Plantacja wyposażona była między innymi w urządzenia nawadniające, wentylacyjne i grzewcze, a także specjalne oświetlenie i środki chemiczne niezbędne do uprawy roślin – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Polecane  Zderzenie samochodów na S3. Droga do Sulechowa zamknięta (ZDJĘCIA)

W jednym z pomieszczeń policjanci znaleźli 9 krzewów konopi, natomiast w drugim 13 sadzonek w różnej fazie wzrostu. To nie było jednak wszystko. W różnych miejscach piwnicy znaleziono ponad 400 gramów amfetaminy i 420 gramów marihuany. Policjanci zatrzymali 35-latka. Trafił do policyjnej celi.

W czwartek, 25 października, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz zarzut uprawy konopi. Prokurator zastosował wobec 35-latka dozór policji oraz zakaz opuszczenia kraju. Grozi mu kara 10 lat więzienia. W razie skazania za popełnione przestępstwa, sąd może orzec na cele zapobiegania i zwalczania narkomanii nawiązkę w wysokości do 50 tys. zł.