Toyota Zielona Góra

  Płonie kamienica na rynku w Otyniu. Ewakuowano 20 osób (ZDJĘCIA)

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Jak poinformowała nas Katarzyna Wąsowicz, rzeczniczka nowosolskiej policji, z płonącej kamienicy ewakuowano 20 osób. Trwa walka z żywiołem.

  Pożar wybuchł w sobotę około godz. 11.00. Z płomieniami walczy kilka jednostek zawodowej straży pożarnej oraz ochotnicze jednostki. Płonie kamienica na rynku w Otyniu. – Ewakuowano 20 osób – informuje sierż. Katarzyna Wąsowicz, rzeczniczka nowosolskiej policji.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Pożar prawdopodobnie zaczął się od poddasza. – Strażacy muszą ugasić płonący dom i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru na inne kamienice – informuje st. bryg. Tadeusz Ostrowski rzecznik nowosolskiej straży pożarnej.

  O godz. 12.30 pożar nie był jeszcze opanowany. Trwa walka z żywiołem. Pożar jest bardzo trudny. – Na miejscu są dwa ciężkie wozy, dwa lekkie i wysięgnik – mówi st. bryg. Ostrowski.

  Po godz. 13.00 pożar został ugaszony. Strażacy są jeszcze na miejscu i dogaszają spalone mieszkanie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. – Najprawdopodobniej przyczyną pożaru była nieszczelność układu kominowego, jednak dokładną przyczynę poznamy dopiero po wykonaniu ekspertyz przez biegłych z dziedziny pożarnictwa – mówi K. Wąsowicz.

  Urząd Gminy organizuje pomoc dla rodzin ze spalonej kamienicy. Prawdopodobnie wszyscy trafili już do swoich rodzin. Kamienica prawdopodobnie nie będzie nadawała się do zamieszkania.

  Toyota Zielona Góra