Policja szuka zwyrodnialca, który skatował i zakopał żywcem psa

fot. Biuro Ochrony Zwierząt

Trwają poszukiwania osoby, która skatowała i zakopała żywcem psa w lesie koło Borowca pod Nową Solą. – Zatrzymanie sprawcy znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem to dla nas priorytet – mówi sierż. szt. Renata Dąbrowicz- Kozłowska z nowosolskiej policji.

Mieszkaniec okolic Borowca w niedzielę, 6 stycznia, był na spacerze w lesie. – Usłyszał ciche piszczenie psa – mówi sierż. szt. Renata Dąbrowicz- Kozłowska z nowosolskiej policji. Jego owczarek Aleks pobiegł do miejsca, z którego dobiegał skowyt. Po chili owczarek zaczął kopać w ziemi. Nagle właściciel owczarka zobaczył makabryczny widok. Z ziemi wystawała głowa i łapy zakopanego żywcem psa.

Polecane  Żywcem zakopał skatowanego psa. Marcin "Różal" Różalski podbija nagrodę do 30 tys. zł za wskazanie sprawcy

Na miejsce natychmiast została wezwana nowosolska policja. Sprawą zajęło się Biuro Ochrony Zwierząt z Zielonej Góry. Odkopany piesek był w fatalnym stanie. Został skatowany. – Osoba zadała mu dwa silne ciosy ciężkim narzędziem w głowę – mówi sierż. szt. Dąbrowicz- Kozłowska. Tak udręczonego psa oprawca zakopał żywcem.

Ciężko ranny zwierzak został zabrany do lecznicy w Zielonej Górze. Tam niestety trzeba było usunąć pieskowi oczko.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady. Zauważono również odciski opon prowadzące w okolice miejscowości pod Zieloną Górą. Kryminalni nowosolskiej policji sprawdzają wszelkie możliwe sygnały oraz tropy dotyczące bestialskiego skatowania psa. – Zatrzymanie sprawcy znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem jest dla na priorytetem – mówi sierż. szt. Renata Dąbrowicz- Kozłowska z nowosolskiej policji. Poszukiwania oprawcy zwierzaka trwają.

Polecane  Żywcem zakopał skatowanego psa. Marcin "Różal" Różalski podbija nagrodę do 30 tys. zł za wskazanie sprawcy

Skatowany piesek jest w trakcie leczenia. Jak informuje Biuro Ochrony Zwierząt, został nazwany Oli, na cześć Aleksa, który go odkopał. Została również wyznaczona nagroda 5 tys. zł za pomoc w zatrzymaniu sprawcy bestialskiego pobicia pieska.