Policja zatrzymała pracownika Urzędu Gminy w Trzebiechowie. Chodzi o narkotyki

Jak ustalił portal poscigi.pl, jeden z mężczyzn zatrzymanych przez sulechowskich kryminalnych do sprawy narkotykowej to pracownik Urzędu Gminy w Trzebiechowie.

Sulechowscy kryminalni w sobotę, 16 maja, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się handlem narkotykami. To 41-letni mieszkaniec Sulechowa i 30-latek z Trzebiechowa. Podczas przeszukania samochodu przez przeszkolonego psa, policjanci odnaleźli ukrytą metamfetaminę.

Podczas przeszukań w mieszkaniach u 30-latka z Trzebiechowa zabezpieczono kilkanaście sadzonek konopi, amfetaminę, metamfetaminę oraz marihuanę, natomiast u 41-latka sadzonkę konopi. 30-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Jak ustalił portal poscigi.pl, 30-latek to pracownik Urzędu Gminy w Trzebiechowie. Wykonywał różne prace gospodarcze. Mężczyzna ma dobrą opinię. – Poczekam na informację z policji i wtedy osoba ta zostanie zwolniona z pracy – mówi Izabella Staszak, wójt gminy Trzebiechów.

Z narkotyków, które policjanci zabezpieczyli u obu mężczyzn można było zrobić ponad 1,4 tys. tzw. działek o wartości ponad 40 tys. zł.