Szalona ucieczka kierowcy audi. Policjanci musieli strzelać (ZDJĘCIA)

Do pościgu za kierowcą audi, podczas którego żarscy policjanci musieli użyć broni na nogi została postawiona cała komenda. W lesie koło Drożkowa znaleziono porzucone audi A4 i zatrzymano 35-latka. Wpadł też 43-latek, który posiadał broń i amunicję bez zezwolenia.

O zdarzeniu portal poscig.pl już informował. W piątek, 15 maja, policjanci żarskiej patrolówki na jednej z ulic zauważyli audi A4, który na przemian przyspieszał i hamował. Styl jazdy kierowcy wzbudził podejrzenia, więc funkcjonariusze postanowili go skontrolować. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca jednak nie reagował. Skręcił w inną ulicę i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Siedzący za kierownicą audi mężczyzna uciekał ulicami miasta. Kierował się w stronę miejscowości Grabik. – Pomimo tego, że w tym czasie natężenie ruchu było duże, nie stosował się do przepisów i wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka policji w  Żarach. Uciekając zmuszał innych kierowców do zjeżdżania na pobocze, stwarzając zagrożenie wypadkiem. Ominął stojące przed skrzyżowaniem samochody uderzając w jeden z nich. Kierowca  audi kontynuował szaleńczą jazdę w stronę Drożkowa. Jechał w sposób uniemożliwiający wyprzedzenie go i zatrzymanie.

Policjanci po przejechaniu przez Grabik, wykorzystując moment, kiedy na drodze nie było innych pojazdów użyli broni. Audi wjechało do lasu, gdzie policjanci stracili kontakt wzrokowy z pojazdem. Ogłoszony został alarm dla jednostki. W poszukiwania  kierowcy audi zaangażowani zostali policjanci wszystkich pionów. Policjanci odnaleźli porzucone w lesie audi. – Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania 35-letniego mieszkańca powiatu żarskiego – mówi kom. Berestecka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się do ucieczki, ale nie chciał podać powodu takiego zachowania. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci podczas czynności wykonywanych w sprawie kierowcy audi dotarli do 43-letniego mieszkańca powiatu żarskiego. W jego mieszkaniu znaleźli dwa pistolety, elementy  broni myśliwskiej oraz kilka sztuk amunicji. 43-latek nie ma pozwolenia na broń. Broń została zabezpieczona do dalszych badań balistycznych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozić mu kara do 8 lat więzienia.