Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania zgłosił kolizję i został zatrzymany

66-latek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany przez międzyrzeckich policjantów drogówki. Wcześniej sam zadzwonił na policję zgłoszając kolizję, której był uczestnikiem. Mężczyzna był poszukiwany do przestępstw podatkowych na terytorium Niemiec.

Wszystko wydarzyło się w wtorek, 13 lutego. Dyżurny międzyrzeckiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji, do której doszło na terenie jednej ze stacji paliw w Skwierzynie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci drogówki, który przyjechali na miejsce niegroźnej stłuczki podjęli czynności, które miały ustalić sprawcę kolizji. Po ustaleniu uczestników zdarzenia, każdego z nich sprawdzili w policyjnych bazach danych. Wtedy okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.

– 66-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy w Międzyrzeczu – mówi asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka międzyrzeckiej policji. Mężczyzna pracujący od wielu lat na terenie Niemiec był poszukiwany za przestępstwa podatkowe, które miały narazić skarb państwa na kwotę około 300 tys. euro.

Teraz  w gorzowskiej prokuraturze okręgowej prowadzone będą czynności procesowe z zatrzymanym 66-latkiem. Dopiero wtedy zapadnie decyzja co do jego dalszej przyszłości.