Toyota Zielona Góra

Poważny wypadek wozu strażackiego. Jechał do pożaru. Leży na boku. Rannych pięciu strażaków (ZDJĘCIA)

Poważny wypadek wozu strażackiego. Jechał do pożaru. fot. Tomasz Przeździecki

Do poważnego wypadku wozu strażackiego doszło w środę, 17 sierpnia, na drodze z Bogdańca do Stanowic. Strażacy jechali do pożaru. Wóz przewrócił się na bok. Pięciu strażaków trafiło do szpitala.

Samochód bojowy JRG2 z Gorzowa jechał do pożaru. Do wypadku drodze z Bogdańca do Stanowic. Wóz strażacko wpadł w poślizg i przewrócił się na bok. Na miejsce wypadku szybko dotarły służby ratunkowe. Na miejsce dojechały cztery wozy straży pożarnej, w tym są też druhowie OSP Bogdaniec.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Rannych pięciu strażaków

–  Pięciu strażaków z wozu wyszło o własnych siłach. Wszyscy trafili do szpitala na badania – mówi bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskiej straży pożarnej.

Przyczynę wypadku będzie badała wewnętrzna komisja straż pożarnej oraz policja. Z pierwszych ustaleń wynika, że drogę strażakom zajechał samochód osobowy ścinając zakręt. Kierowca wozu bojowego chcąc uniknąć zderzenia odbił i wtedy wpadł  w poślizg. W efekcie wóz strażaków przewrócił się. – To jedna z hipotez zdarzenia, które będzie szczegółowo wyjaśniane – mówi bryg. Mądry.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

Toyota Zielona Góra