Pożar domu w Kiełpinie i budynku gospodarczego. Na miejscu 11 wozów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

Pożar domu w Kiełpinie i budynku gospodarczego

Do pożaru doszło we wtorek, 29 czerwca, w Kiełpinie koło Zielonej Góry. W ogniu stanął dom oraz budynek gospodarczy.

Pożar domu i stojącego blisko niego budynku gospodarczego w Kiełpinie wybuchł nad ranem. Na miejsce natychmiast wyjechały wozy zaalarmowanych strażaków zawodowych z Zielonej Góry oraz jednostek OSP.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kiedy strażacy dojechali na miejsce budynek gospodarczy był już cały w ognu. Płonęło również poddasze domu. Z ogniem zaczęło walkę 11 zastępów straży pożarnej. Zaczęli zalewać ogień wodą. Na czas akcji gaśniczej zablokowana została droga w Kiełpinie.

Około godz. 8.00 pożar został opanowany. Trwało już dogaszanie. Niestety budynek gospodarczy spłonął kompletnie. – Spaleniu uległo również mieszkanie na poddaszu domu – mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Najprawdopodobniej pożar rozpoczął się w kotłowni. – Będzie to ustalać policja oraz wypowie się biegły z dziedziny pożarnictwa – mówi st. kpt. Kaniak.

Na szczęście nie trzeba było bronić przed ogniem sąsiadujących domów. Straty spowodowane przez pożar są jednak bardzo duże.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl