Pożar hali jednej z firm w strefie gospodarczej w Zielonej Górze. Ewakuowano pracowników

Do pożaru filtrów doszło na fali firmy przy ulicy Nowej w Nowym Kisielinie, dzielnicy Zielonej Góry. Na miejscu zdarzenia jest pięć wozów straży pożarnej.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 12 lutego. – Doszło do pożaru filtrów w hali – mówi st. kpt. Piotr Kowalski, rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej. Na miejsce zdarzenia dojechało łącznie pięć zastępów straży pożarnej zawodowej oraz OSP.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Została przeprowadzona ewakuacja pracowników z hali – mówi st. kpt. Kowalski. Strażacy zajęli się gaszeniem palących się filtrów. Na miejsce został również wezwana zielonogórska policja. Na obecna chwile nie wiadomo dokładne jak duże jest zagrożenie w związku z pożarem.

Pożar hali Zielonej Górze

To kolejny pożar filtrów w hali w strefie gospodarczej w Nowym Kisielinie w ostatnim czasie. Do podobnego pożaru doszło, 16 stycznia. Na miejsce zdarzenia szybko dojechało dziewięć jednostek zielonogórskich strażaków. Ewakuowano wtedy 60 osób.

Pożar wybuchł w jednaj z hal produkcyjnych. Kiedy straż pożarna dojechała na miejsce z hali wydobywał się gęsty dym. Doszło wtedy do pożaru filtrów spawalniczych.