Praca w policji. Nabór trwa. Zarobki to niemal 4 tys. zł

Od 3 czerwca, po obostrzeniach spowodowanych pandemią koronowirusa, znowu można składać dokumenty dotyczące naboru do policji. – To wyzwanie i wiele wyrzeczeń. Z pewnością to ciekawa służba, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie – zachęca nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

W policji czeka służba prewencyjna, kryminalna, dochodzeniowo-śledcza, ruchu drogowego, policyjni antyterroryści, technicy kryminalistyki, profilaktycy, psycholodzy, przewodnicy psów, policjanci z laboratorium kryminalistycznego, rzecznicy prasowi, funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą, korupcyjną, cybernetyczną, narkotykową czy zorganizowaną. I to tylko niektóre możliwe drogi. Jest więc z czego wybierać. – Z pewnością to wymagająca misja, która kosztuje wiele wyrzeczeń nie tylko samych zainteresowanych ale i ich rodzin – mówi nadkom. Maludy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Praca w policji to też gwarancja realizowania swoich pasji, którą jest pomoc innym i zwalczanie wszelkich mechanizmów przestępczych. W garnizonie lubuskim służy ponad 2,6 tys. policjantów, których praca jest oceniana bardzo wysoko. W minionym roku przybyło 130 nowych policjantów. – Dołącz do drużyny profesjonalistów. Zostań jednym z nas – zachęca nadkom. Maludy.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w policji mogą składać dokumenty w Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy ul. Kwiatowej 10 (wejście od ul. Sielskiej) lub komendach miejskich i powiatowych na terenie województwa lubuskiego również w soboty i niedziele. Ponadto przyjęcia interesantów prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji http://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja lub na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji (http://lubuska.policja.gov.pl)., bądź też kontaktując się z Zespołem ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Tel. 95 738 12 60, 95 738 12 61, 95 738 12 62