Toyota Zielona Góra

Prokuratura: Poseł Sługocki sprawcą wypadku. Poseł zapewnia: Zrzekam się immunitetu

Z miejsca wypadku poseł Sługocki został zabrany do szpitala. Tam przeszedł długą operację ratującą życie.

Do wypadku doszło w piątek, 28 stycznia, br. na ul. Olimpijskiej w Drzonkowie, dzielnicy Zielonej Góry. Suzuki, za którego kierownicą siedział ważny polityk lubuskiego PO Waldemar Sługocki uderzyło w opla. Poseł został bardzo poważnie ranny, operacja uratowała mu życie. Kierowca opla doznał złamania ręki i za to poseł ma stanąć przed sądem.

Był późny styczniowy wieczór. Jak wstępnie ustalili zielonogórscy policjanci pracujący na miejscu  wypadku, kierujący suzuki zjechał na przeciwległy pas ruch. Tam uderzył w jadącego z naprzeciwka opla.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce wypadku dojechały wozy strażaków, karetka pogotowia ratunkowego oraz policja. Za kierownicą suzuki siedział poseł PO Waldemar Sługocki, szef lubuskiej Platformy.

Sługocki był operowany

Z miejsca wypadku poseł Sługocki został zabrany do szpitala. Tam przeszedł długą operację ratującą życie. Do szpitala trafił również kierowca opla. Doznał złamania lewej ręki i pęknięcia kości w prawej dłoni.

Zaraz po wypadku sprawą zajęła się prokuratura. Śledczy wystąpili o opinię do biegłego z dziedziny wypadów drogowych. I ta opinia właśnie dotarła do zielonogórskiej prokuratury. – Opinia biegłych wskazuje, że sprawcą wypadku jest poseł – mówi prokurator prokurator Łukasz Wojtasik Wojtasik z zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Poseł zrzeka się immunitetu

W związku z tym zielonogórska prokuratura wstąpiła za pośrednictwem prokuratora generalnego o uchylenie immunitetu posłowi Sługockiemu. Ten trafi do marszałek Sejmu. – Tak jak zapowiadałem zrzekam się immunitetu. Nie będzie potrzebne żadne głosowanie – mówi poseł Sługocki.

Poseł Sługocki immunitetu i tak nie wykorzystywał. Wielokrotnie był widziany podczas akcji zielonogórskiej policji „Trzeźwy kierowca”. Nigdy nie odmawiał dmuchania w alkomat.

Reklama pościgi