Rafał Trubiłowicz zginął na służbie konwojując groźnego bandytę

Podinsp. Rafał Trubiłowicz zginął w wypadku 20 września 2007 r.

Podinsp. Rafał Trubiłowicz zginął w wypadku 20 września 2007 r. Był kierownikiem sekcji do walki z przestępczością przeciwko mieniu wydziału kryminalnego lubuskiej komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie. Konwojował groźnego przestępcę. W niedzielę minęła 13. rocznica śmierci policjanta.

Policjanci z Warszawy przewozili 33-letniego Dariusza S. Groźny przestępca miał trafić do prokuratury i potem do aresztu. Był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej Gargamela. Bezwzględna szajka okradała hurtownie na Dolnym Śląsku, Warszawie oraz w Wielkopolsce. Jej członkowie dokonali ponad 100 napadów na ciężarówki w Polsce i na terenie Niemiec. Konwój odbywał się nocą na autostradzie A2 na odcinku Poznań-Nowy Tomyśl. Tam policyjny opel uderzył w tył ciężarówki, wpadł na barierkę i koziołkował. Na koniec samochód zapalił się. Rafał Trubiłowicz zginął na miejscu. Zginął również konwojowany przestępca.

Podinsp. Rafał Trubiłowicz służbę w policji rozpoczął 20 sierpnia 1997 r. na stanowisku aplikanta kompanii patrolowo-interwencyjnej wówczas zielonogórskiej komendy rejonowej. W latach 1997-2007 służył w prewencji i pionie kryminalnym komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie. Po ukończeniu szkolenia oficerskiego zajmował stanowisko specjalisty w sekcji do walki z przestępczością przeciwko mieniu w wydziale kryminalnym gorzowskiej komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie.

To był profesjonalny i zaangażowany policjant. Rzetelny, sumienny i kreatywny w działaniach operacyjnych i specjalnych, umiejętnie nadzorował i koordynował pracę zespołu. Dzięki uporowi, doświadczeniu i posiadanej wiedzy przyczynił się do znacznych sukcesów w zwalczaniu przestępczości pospolitej i zorganizowanej. Za nienaganną postawę i osiągnięcia w służbie był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.