Ratowali pisklęta drapieżnych ptaków. Wypadły z gniazda na dachu bloku (FILM)

Okazało się, że pisklęta to pustułki zwyczajne, ptaki drapieżne z rodziny sokołowatych. To gatunek objęty w Polsce ścisłą ochroną.

Z niecodzienną interwencją mieli do czynienia słubiccy policjanci. Wspólnie ze strażakami uratowali pustułki zwyczajne, chronione w Polsce pisklaki z rodziny sokołowatych. Wypadły z gniazda w jednym z bloków w Słubicach.

W niedzielę, 23 czerwca, po godzinie 17:00 dyżurny słubickiej komendy dostał informację o leżących na chodniku dużych pisklętach. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy wspólnie ze strażakami pomogli małym ptakom.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Pisklęta, które leżały na chodniku objęto opieką – mówi Ewa Murmyło rzeczniczka policji w Słubicach. O zdarzeniu został powiadomiony słubicki magistrat. Policjanci podjęli decyzję o sprawdzeniu gniazda, które znajdowało za rynną na dachu bloków.

Słubice. Ratowali drapieżne ptaki

Okazało się, że w gnieździe zastano jeszcze jedno duże pisklę pustułki. Gniazdo, w którym przebywały dotąd pisklęta było zbyt małe żeby mogły one tam z powrotem wrócić.

Przybyły na miejsce weterynarz podjął decyzję o przejęciu wszystkich piskląt pod opiekę. Okazało się, że pisklęta to pustułki zwyczajne, ptaki drapieżne z rodziny sokołowatych. To gatunek objęty w Polsce ścisłą ochroną.