Toyota Zielona Góra

Remontowali gazociąg pod Sulechowem, a w wolnym czasie kradli trakcję kolejową (FILM)

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu zielonogórskiego i krośnieńskiego

Policjanci kryminalni z komisariatu w Sulechowie ustalili i zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei, którzy wycinali linię napowietrzną trakcji kolejowej. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży.

Do zdarzenia doszło 9 lutego, nocą. Policjanci kryminalni z komisariatu w Sulechowie zdobyli informacje dotyczące kradzieży kabli trakcji kolejowej. Kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 30 i 45 lat. Złodzieje zostali zatrzymani w chwili, gdy za pomocą własnoręcznie skonstruowanego urządzenia, mini przecinarki akumulatorowej zamontowanej na drewnianej tyczce, odcinali fragmenty kabli linii napowietrznej stanowiącej element trakcji kolejowej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że zatrzymani mężczyźni prowadzili w okolicy prace remontowe pobliskiego gazociągu i widząc nieczynną trakcję kolejową, postanowili ukraść jej elementy.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu zielonogórskiego i krośnieńskiego. Obaj nie byli wcześniej znani policjantom. Policjantom wyjaśnili, tłumacząc swoje postępowanie, że postanowili wykorzystać nadarzającą się okazję. Straty przez nich spowodowane zostały wycenione na co najmniej 2,5 tys. zł.

Materiał dowodowy, zebrany w trakcie prowadzonego postępowania przez sulechowskich policjantów, pozwolił na przestawienie mężczyznom zarzutów kradzieży. Grożą im teraz kary po 5 lat więzienia.