Toyota Zielona Góra

Rowerzyści otworzyli sezon. Oby nie dochodziło do wypadków i tragedii (ZDJĘCIA)

Rowerzyści w Gorzowie otworzyli sezon.

Setki rowerzystów w sobotę, 22 kwietnia spotkało się w Gorzowie, żeby zaznaczyć swój powrót na drogi. Cykliści rozpoczynają w ten sposób sezon. Na trasie masy rowerowej pojawili się użytkownicy jednośladów w każdym wieku. O ich bezpieczeństwo dbali policjanci. Rozpoczęcie sezonu to dopiero początek pracy funkcjonariuszy. Policjanci drogówki przez kolejne miesiące będą prowadzić działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów.

Kolejni fani jednośladów wracają na trasy. Po motocyklistach, którzy sezon w Gorzowie oficjalnie rozpoczęli 15 kwietnia, przyszła pora na cyklistów. Piękna pogoda spowodowała, że w sobotnie przedpołudnie, 22 kwietnia, pojawiła się bardzo dużo rowerzystów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po zimowej przerwie fani jednośladów chcą zaznaczyć swój powrót. To oczywiście powoduje, że kierowcy muszą w wielu miejscach jeszcze bardziej wzmóc swoją koncentrację.

Jazda na rowerze powinna być przyjemnością, dlatego warto rozpocząć sezon od serwisu. Zwróćmy uwagę na ogólny stan techniczny roweru, hamulce czy opony. Sprawdźmy także oświetlenie. Nie bez znaczenie dla bezpieczeństwa jest kask, który w razie upadku może uchronić przed poważnymi obrażeniami. Warto zakładać odzież z elementami odblaskowymi. Pamiętajmy, że wyjeżdżając na rowerze obowiązuje nasz szereg przepisów, do których należy się bezwzględnie stosować.

Rowerzyści otworzyli sezon

Rozpoczynający się sezon rowerowy to także zadania dla gorzowskich policjantów. Funkcjonariusze będą dokładnie przyglądać się zachowaniu kierowców wobec rowerzystów. Choć widać na przestrzeni lat poprawę w zakresie bezpieczeństwa rowerzystów, to nadal jest nad czym pracować.

W 2022 r. w Gorzowie doszło do 7 wypadków z udziałem rowerzystów, w których na szczęście nikt nie zginął. Doszło do 56 kolizji z udziałem rowerzystów, w których nie było poważniejszych obrażeń.

– Mamy nadzieję, że w kolejny roku bezpieczeństwo będzie na jeszcze wyższym poziomie. Policjanci na pewno nie będą przymykać oka na lekceważenie przepisów przez kierowców aut i cyklistów – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie.

Toyota Zielona Góra