Rozbity duży gang narkotykowy. Amfetaminą handlowali w Międzyzdrojach i Zielonej Górze

Rozbity gang narkotykowy. Amfetaminą handlowali w Międzyzdrojach i Zielonej Górze

CBŚP rozbiło duży gang handlujący narkotykami na wielką skalę. Dilerzy gangu narkotyki sprzedawali w Warszawie, Grójcu, Świebodzinie, Zielonej Górze i Międzyzdrojach. Zatrzymano 21 osób, z czego 13 zostało aresztowanych.

Policjanci z CBŚP w Kielcach od kilku miesięcy zajmują się rozpracowaniem sposobu działania rozbitego gangu narkotykowego. Jego członkowie zajmowali się produkcją i handlem głównie amfetaminą, kokainą oraz heroiną. Dilerzy gangu narkotyki sprzedawali głównie w Warszawie, Grójcu, Świebodzinie, Zielonej Górze i Międzyzdrojach od 2015 r. do 2019 r.

W tym czasie gang sprzedał niemal 640 kg amfetaminy. Gangsterzy zarobili ponad 4,5 mln zł. Sprzedali też 54 l płynnej amfetaminy o wartości 216 tys. zł.

Do pierwszych zatrzymań doszło na terenie województw mazowieckiego oraz zachodniopomorskiego pod koniec 2019 r. W ręce policji trafiło wtedy 8 osób. Pięciu mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.

Pod koniec listopada 2020 r., policjanci CBŚP przeprowadzili kolejne uderzenie w gang. Tym razem w Warszawie, Grójcu, Legionowie i Terespolu. Zatrzymano 7 osób, a kolejne 5 doprowadzono z aresztów śledczych lub zakładów karnych.

W Mazowieckim Wydziale Prokuratury Krajowej zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące handlu znacznymi ilościami narkotyków. Osiem osób zostało aresztowanych. W śledztwie łącznie występuje 21 osób z czego 13 przebywa w aresztach śledczych.

Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl