Siał strach w miejscowości. Groził śmiercią i pobiciem siedmiu osobom

Mężczyzna terroryzując miejscowość groził śmiercią oraz pobiciem siedmiu osobom. Poszkodowani to cztery kobiety oraz trzej mężczyźni. Decyzją sądu, na wniosek prokuratora, został tymczasowo aresztowany.

Prokuratura Rejonowa w Żaganiu prowadzi śledztwo przeciwko 51-letniemu letniemu mężczyźnie. Opowie za  grożenie w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego siedmiu osobom, czterem kobietom i trzem mężczyznom.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Groźby wzbudziły w pokrzywdzonych obawę spełnienia – mówi prokurator Ewa Antonowicz, rzeczniczka zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Śledczy ustalili również, że dwóm osobom 51-latek groził śmiercią.

Groził ludziom śmiercią i pobiciem

– Podejrzany oświadczył, że  nie przyznaje się do zarzuconych  czynów  i zaprzeczył, aby komukolwiek groził – mówi prokurator Antonowicz. Zebrany materiał dowodowy jednak nie potwierdza zaprzeczeniom 51-latka.

Sąd Rejonowy w Żaganiu na wniosek prokuratora zastosował  wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres trzech miesięcy. Mężczyzna to osobą wcześniej już karana.