Śmiertelne potrącenie w Zielonej Górze. Sprawca był naćpany (NOWE INFORMACJE, ZDJĘCIA)

Do śmiertelnego potrącenia w Zielonej Górze doszło w niedzielę, 30 sierpnia, na Trasie Północnej, na przejściu dla pieszych na wysokości skrętu w ul. Dekoracyjną.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna został potrącony na pasach przez kierowcę hondy. Potrącona osoba była wleczona pod samochodem kilkanaście metrów. Na miejsce wypadku została wezwana karetka pogotowia ratunkowego oraz zielonogórska policja.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ciężko ranny mężczyzna został zabrany do karetki. Miał między innymi bardzo poważne obrażenia głowy. – Niestety, potrącony mężczyzna zmarł w karetce – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policja w Zielonej Górze.

Godz. 18.29 Sprawca potrącenia ma 38 lat. Został zatrzymany przez policję i przewieziony na komendę. – Kierowcy hondy została pobrana krew do badań pod kątem narkotyków – mówi podinsp. Stanisławska. 38-latek nie powinien jednak prowadzić samochodu. – Ma decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania od 7 lat –informuje podinsp. Stanisławska. Od roku ma zakaz prowadzenia. Śmiertelnie potrącony mężczyzna miał 70 lat.

Godz. 19.04 Sprawca był naćpany amfetaminą. – Badanie moczu potwierdziło u kierującego amfetaminę – mówi podinsp. Stanisławska.

Godz. 20.14 Honda sprawcy śmiertelnego wypadku została zabezpieczona przez pomoc drogową Maxmar na polecenie policji.