Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  Spacerując w lesie znalazł niewypały

  Podczas spaceru w lesie zauważył przedmioty przypominające pociski. Mężczyzna prawidłowo zareagował i poinformował odpowiednie służby. Policjant  zabezpieczył niewybuchy do czasy przybycia oddziału saperskiego.

  Do zdarzenia doszło we wtorek, 11 września ,niedaleko miejscowości Szumiąca. Mężczyzna poinformował o znalezieniu podczas spaceru w lesie przedmiotów przypominających pociski.

  Policjant z wyszkoleniem minersko-pirotechnicznym z międzyrzeckiej komendy sprawdził niebezpieczne znalezisko i ustalił, że jest to granat artyleryjski kal. 88 mm oraz granat F-1 pochodzące z czasów II wojny światowej.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Miejsce zostało zabezpieczone, a na miejsce skierowano patrol saperski z Jednostki Wojskowej  w Krośnie Odrzańskim, który w bezpiecznym miejscu, na poligonie zdetonował niewybuch.

  W tym przypadku zachowanie mężczyzny było godne naśladowania. Nie dotykał niebezpiecznych przedmiotów i poinformował odpowiednie służby.

  Na terenie powiatu międzyrzeckiego nadal można znaleźć pociski pochodzące z czasów II wojny światowej. Przede wszystkim w okresie jesiennym, w lasach, które obfitują w dorodne grzyby musimy zachować szczególną ostrożność. W przypadku znalezienia podejrzanych przedmiotów należy powiadomić dyżurnego policji i pod żadnym pozorem nie należy dotykać niewypału.