Samochody.pl - poscigi.pl

Sulechów. Podbiegł do 75-latki, wyrwał torebkę i przewrócił na chodnik (ZDJĘCIA)

Recydywiście grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci kryminalni z Sulechowa zatrzymali sprawce zuchwałej kradzież torebki metoda „na wyrwę”. To doskonale znany policjantom recydywista. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Dyżurny komisariatu policji w Sulechowie dostał zgłoszenie bulwersującego zdarzenia. To był zuchwała kradzież, do której doszło w piątek, 5 stycznia, koło kościoła w Sulechowie. Do idącej ulicą 75-letniej kobiety podbiegł mężczyzna i wyrwał jej torebkę. – Kobieta oszołomiona nagłym atakiem upadła, a sprawca uciekł – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. 75-latka miała w torebce telefon, pieniądze i dokumenty.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kryminalni z Sulechowa zaczęli szukać zuchwałego złodzieja. Po kilku godzinach widzieli już kim jest. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Sulechowa. Zaczął się jednak  ukrywać przed policjantami. Widział że zostanie zatrzymany. – Jest znany policjantom. Wcześniej był wielokrotnie notowany i karany za podobne przestępstwa – mówi podinsp. Stanisławska.

Sulechów. Złodziej „na wyrwę” zatrzymany

Złodziej szybko został zatrzymany. Policjanci pojechali z nim na miejsce zdarzenia, żeby wyjaśnić wszelkie okoliczności oraz przeprowadzili eksperyment procesowy. 28-latek przyznał się do „wyrwy” i szczegółowo opisał przebieg incydentu.

Zatrzymany mężczyzna jest doskonale znany także policjantom ze Świebodzina. Tam prowadzono przeciwko niemu sprawy o podobne przestępstwa. Był także objęty policyjnym dozorem, ale nie stawiał się na komendzie.

28-latek usłyszał zarzut kradzieży zuchwałe. Grozi mu za to kara do 8 lat więzienia. Policjanci z Sulechowa sprawdzają czy ma on na sumienie jeszcze inne przestępstwa.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl