Tak policja zatrzymała biznesmena z Nowej Soli Marka W. (FILM Z ZATRZYMANIA)

Policjanci z Poznania zatrzymali Marka W., biznesmena z Nowej Soli o pseudonimie Kobra. Od dawna był poszukiwany listem gończym. Ukrywał się zmieniając miejsca pobytu. Biznesmen został zatrzymany w miejscowości Góra koło Leszna. Wpadł w piątek, 22 lutego. Policjanci zespołu pościgowego rozpoznali go idącego ulicą i tam go zatrzymali.

Pochodzący z Nowej Soli 48-letni mężczyzna, ponad dwa lata temu zameldował się w Poznaniu. Do policjantów z komisariatu Poznań Stare Miasto trafiły dwa listy gończe wydane przez Sąd Okręgowy w Zielonej Górze oraz Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze. Na tej podstawie policjanci zaczęli zbierać informacje. Okazało się, że podejrzany wcale w Poznaniu się nie pojawiał. Było za to wiele sygnałów, że jest za granicą. W związku z tym wystąpili o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Niedługo potem funkcjonariusze uzyskali informacje, że ścigany jednak wrócił do Polski. Tropy wiodły w okolice Leszna i dlatego w sprawę poszukiwań aktywnie włączyli się policjanci z tamtejszej Komendy Miejskiej Policji. Zebrane przez nich wiadomości pozwoliły zaplanować akcję zatrzymania.

Polecane  Alex Z. były żużlowiec Falubazu Zielona Góra zatrzymany przez policję. Prokuratura: Chodzi o kradzież luksusowego samochodu

Na tym etapie sprawy działała już także grupa pościgowa z zespołu poszukiwań celowych poznańskiej policji. Policjanci w piątek, 22 lutego, wczesnym popołudniem zatrzymali poszukiwanego na ulicy w miejscowości Góra.

Mężczyzna trafił do aresztu śledczego w Poznaniu. Będzie tam oczekiwał na dalsze decyzje Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, prowadzącej przeciwko niemu śledztwo.

Marek W. był od dawna poszukiwany w związku z ciążącymi na nim wyrokami więzienia za gwałty na dwóch pracownikach, wyłudzenia 5 mln zł unijnych dopłat i znęcanie się nad pracownikami. Biznesem przez wiele miesięcy ukrywał się przed policją, co uniemożliwiało przeprowadzenie procesów odwoławczych.

Biznesmen Marek W. z Nowej Soli zatrzymany w Poznaniu. Ukrywał się od wielu miesięcy. Trafił do celi

Langner odszkodowania
Reklamy