Samochody.pl - poscigi.pl

Tak Zielona Góra świętowała niepodległość (ZDJĘCIA)

Miejskie uroczystości w asyście wojskowej odbyły się na Placu Matejki, gdzie prezydent złożył wiązankę kwiatów przed pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Miejskie uroczystości rozpoczęły się w piątek, 11 listopada, o godz. 10:30. Przy areszcie śledczym przed tablicą poświęconą pamięci więźniów politycznych i ofiar represji komunistycznych wiązanki kwiatów złożyli zastępca prezydenta Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk oraz wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak.

Kolejnym punktem obchodów był msza w intencji Ojczyzny w konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej. Po nabożeństwie odbył się przemarsz kompanii honorowej, pocztów sztandarowych oraz pozostałych uczestników uroczystości na Plac Matejki, gdzie punktualnie o godz. 12.30 rozpoczęło się uroczyste zgromadzenie.

– Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Musimy mieć to głęboko wyryte w sercach, szczególnie dziś, gdy widzimy co dzieje się za naszą wschodnią granicą. O niepodległość, o Polskę i naszą małą ojczyznę Zieloną Górę musimy cały czas dbać i zabiegać – mówił Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry podczas uroczystych obchodów  Narodowego Święta Niepodległości.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Miejskie uroczystości w asyście wojskowej odbyły się na Placu Matejki, gdzie prezydent złożył wiązankę kwiatów przed pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.  Zgromadzeni wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego i Apelu Poległych, wystrzeliła też Salwa Honorowa na część bohaterów walczących o wolność.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl