Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Telewizor QLED – ranking polecanych modeli Philips

Zastanawiasz się, czy wybrać telewizor OLED, QLED czy może LED? Dowiedz się, czym się różnią poszczególne sprzęty i który z nich będzie udanym zakupem. Poznaj też dodatkowe technologie, które sprawią, że zachwyci cię jakość tego, co zobaczysz na ekranie. Jednym z najchętniej wybieranych producentów telewizorów jest Philips – odkryj wszystkie możliwości, jakie daje ci ta marka!

OLED, QLED czy LED? Co wybrać?

Jednym z najważniejszych parametrów, które decydują o tym, czy będziesz zadowolony z zakupu telewizora, jest rodzaj matrycy. To bezpośrednio wpływa na wyświetlany obraz – nasycenie barw, odwzorowanie detali czy zaprezentowanie niuansów kolorystycznych. Na rynku najwięcej jest telewizorów LED. Nazwa pochodzi od light-emitting diodes. To najtańsza w produkcji technologia i najbardziej rozpowszechniona. Jej ulepszoną wersją jest QLED. Nazwa nawiązuje do technologii kropek kwantowych (quantum dots light-emitting diodes). Takie kropki różnej wielkości są umieszczone na folii między podświetleniem a filtrami kolorów. Dzięki nim powstaje wiązka o specyficznym spektrum emisyjnym, która finalnie pozwoli uzyskać nasycony obraz, pełen żywych kolorów. Mocną stroną tego rozwiązania jest również wysoka jasność panelu. QLED to technologia, którą opracowała marka Samsung. Przez wiele lat tego typu sprzęty były dostępne wyłącznie w ofercie koreańskiego producenta. Od jakiegoś czasu możesz kupić urządzenia QLED firmowane logo TCL. Ile kosztuje telewizor QLED? To zależy od przekątnej, producenta, a także – innych parametrów. Zwykle to droższe rozwiązanie niż zwykłe telewizory LED.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

QLED jest często mylony z technologią OLED. Ta ostatnia jest jednak prawdziwą rewolucją na rynku! Matryca OLED składa się z samoświecących pikseli (organic light-emitting diodes) – każdy z nich może być indywidualnie włączany i wygaszany. Co to oznacza? Przede wszystkim doskonały kontrast, niemożliwy do uzyskania w telewizorach innego rodzaju. Tylko tutaj masz szansę cieszyć się nieprzeniknioną czernią i śnieżną bielą. Taka zaawansowana technologia wiąże się z konkretnymi kosztami. Sprzęty OLED są droższe niż LED i QLED. Na przykład 55-calowy OLED marki Philips to koszt ok. 5800 zł, 58-calowy LED – ok. 3400 zł. Jak widzisz, różnica jest spora!

Pamiętaj jednak, że to nie tylko matryca decyduje o tym, jaki finalnie obraz zobaczysz. Istotne są również technologie jego optymalizacji. Te mogą różnić się w zależności od konkretnego modelu.

Jaki telewizor Philips wybrać? Z Ambilight!

To jednak nie koniec – na to, jak obraz będzie wyglądał na ścianie mają wpływ także inne rozwiązania. Przykładem jest Ambilight – kolorowe podświetlenie wzdłuż krawędzi telewizora, najczęściej z trzech lub czterech stron. Zmienia się ono dynamicznie wraz z muzyką lub scenami. Dzięki Ambilight ekran telewizora wydaj się większy, a ty możesz poczuć się przeniesiony w sam środek akcji. To rozwiązanie dostępne wyłącznie dla telewizorów Philips. Czy warto się na nie decydować? Zdecydowanie tak! Jeśli nie planujesz wydawać dużych pieniędzy na telewizor OLED, dobrym rozwiązaniem będzie odpowiednio dobrany LED z Ambilight. Z kolei dla najbardziej zaawansowanych telewizorów kolorowe podświetlenie będzie prawdziwą wisienką na torcie, wzmacniającą niezwykłe wrażenia.

Wśród polecanych modeli z Ambilight znajdziesz następujące sprzęty!

  • PHILIPS 58PUS8517/12 – dobrze oceniany 58-calowy LED 4K z trójstronnym podświetleniem Ambilight. Żywe kolory i precyzyjne odwzorowanie detali to zasługa procesora P5 Philips. Spodoba ci się także kinowy obraz i dźwięk – Dolby Vision i Dolby Atmos. Dostęp do tysięcy aplikacji gwarantuje wygodny w obsłudze Android TV.
  • PHILIPS 55OLED707/12 – zbierający entuzjastyczne recenzje 55-calowy OLED 4K z trójstronnym podświetleniem Ambilight. Procesor P5 z AI przetwarza obraz w sposób analogiczny do ludzkiego mózgu – dlatego docenisz wszystkie detale i nasycone kolory. To świetny wybór dla graczy dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania 120 Hz. Sprzęt działa dzięki intuicyjnemu w obsłudze systemowi Android TV. Myślisz o większej przekątnej ekranu? Możesz kupić 65-calową wersję urządzenia za ok. 7800 zł. To ciągle bardzo dobra cena jak za taki duży telewizor OLED!

Chcesz poznać wszystkie sprzęty opisywanej marki? A może wolisz porównać je z modelami QLED Samsunga i TCL? Sprawdź wszystkie telewizory Philips w sklepie MediaMarkt!

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl