Uciekając policji niemieckiej i polskiej rozbił się volkswagenem na skrzyżowaniu (ZDJĘCIA)

Uciekając policji rozbił się volkswagenem na skrzyżowaniu w Słubicach

W czwartek, 10 marca, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Świecku dołączyli do pościgu prowadzonego przez niemiecką policję za uciekającym kierowcą volkswagen passat na polskich numerach rejestracyjnych.

Kierowca auta miał zostać skontrolowany przez służby jeszcze na terytorium Niemiec, jednak nie zatrzymał się do kontroli. Do pościgu dołączył patrol ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierowca auta uciekając na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 29 z ul. Osiedle Przemysłowe w Słubicach stracił panowanie nad pojazdem i taranując przydrożne znaki drogowe zatrzymał się na wysepce oddzielającej pasy ruchu.

Kierowcą okazał się 32-letni Polak. – Autem podróżowało z nim także troje innych Polaków – mówi mjr Joanna Konieczniak, rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

Na miejsce kolizji został wezwany patrol policji, który poddał kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Podczas przeszukania kierowcy funkcjonariusze znaleźli w kieszeni kurtki dowód rejestracyjny, a w nim ukryte narkotyki, metaamfetaminę.

32-latek został zatrzymany za posiadanie narkotyków oraz ucieczkę policji. Mężczyzna został przekazany słubickiej policji, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

Toyota Zielona Góra