Samochody.pl - poscigi.pl

Ukrainiec dał do kontroli podrobione polskie prawo jazdy. Kupił je za 1300 euro

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Świecku zatrzymali dwóch Ukraińców posiadających podrobione polskie prawa jazdy. Kierowca podczas kontroli posłużył się podrobionym dokumentem i jak się później okazało, pojazd prowadził bez uprawnień.

We wtorek, 3 października, funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku w rejonie autostrady A2 zatrzymali do kontroli jadącego od strony Niemiec osobowego mercedesa. Autem podróżowało dwóch młodych Ukraińców.

19-letni kierowca pojazdu do kontroli pokazał podrobione polskie prawo jazdy, wystawione na jego dane osobowe. Dodatkowo w trakcie dokonywania sprawdzeń okazało się, że Ukrainiec nie ma uprawnień do prowadzenia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jakby tego było mało, u 18-letniego pasażera pojazdu funkcjonariusze SG znaleźli identycznie podrobiony blankiet polskiego prawa jazdy. Podczas rozmowy z cudzoziemcami funkcjonariusze SG ustalili, że Ukraińcy zamówili podrobione dokumenty korzystając z internetu i zapłacili za „lewe” blankiety po 1300 euro.

Ukrainiec miał podrobione polskie prawo jazdy

Ukraińców zatrzymano. Wobec cudzoziemców funkcjonariusze wszczęli postępowania karne. Kierowcy przedstawiono zarzut posłużenia się podczas kontroli podrobionym dokumentem. Natomiast pasażer pojazdu usłyszał zarzut czynienia przygotowania do użycia za autentyczny podrobionego dokumentu.

Ponadto wobec kierowcy sporządzono wniosek do sądu o ukaranie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Ukraińcy przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze grzywny w kwotach, odpowiednio – 1700 i 1250 złotych. Obciążono ich również kosztami sądowymi.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl