W Zielonej Górze skończą się korki. Zadba o to inteligentny system zarządzania ruchem

- Mam nadzieję, że dzięki temu systemowi uda się zwiększyć przepustowość i płynność ruchu na tych ulicach i w konsekwencji w całym mieście – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

We wtorek, 30 sierpnia, prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki podpisał umowę z firmą Yunex z Warszawy, która wprowadzi w Zielonej Górze inteligentny system zarządzania ruchem. Inwestycja pochłonie ponad 31 mln zł.

Kierowcy nie będą musieli w godzinach szczytu stać w korkach na najbardziej obleganych ulicach w Zielonej Górze. – Mam nadzieję, że dzięki temu systemowi uda się zwiększyć przepustowość i płynność ruchu na tych ulicach i w konsekwencji w całym mieście – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W Zielonej Górze skończą się korki

System zadba o ruch na odcinku Alei Konstytucji 3 Maja, od skrzyżowania ul. Lwowskiej z Wrocławską, aż do ronda przy Castoramie.

Pokieruje też ruchem na ul. Bohaterów Westerplatte, do skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ulicami Zacisze i Wyszyńskiego obok Lidla.

Przebudowane zostaną dwa skrzyżowania

Przebudowane zostaną dwa skrzyżowania, zatoczki autobusowe,  zainstalowane kamery, czujniki ruchu, monitoring itp. Mam nadzieję, że dzięki temu systemowi uda się zwiększyć przepustowość i płynność ruchu na tych ulicach w konsekwencji w całym mieście.

W związku z inwestycja przebudowane zostaną dwa skrzyżowania oraz zatoczki autobusowe. Będą zainstalowane kamery, czujniki ruchu oraz monitoring. – Mam nadzieję, że dzięki temu systemowi uda się zwiększyć przepustowość i płynność ruchu na tych ulicach w konsekwencji w całym mieście – mówi prezydent Kubicki.

Drogowa inwestycja wyniesie ponad 31 mln zł,z czego ponad 21 mln zł to pieniądze z kasy Unii Europejskiej.

Reklama pościgi