Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Ostanie kontrole policji na koloniach i obozach

Wkrótce zakończenie wakacji. Dzieci i młodzież zasiądzie w szkolnych ławkach. Dla policjantów okres wakacyjny był czasem wzmożonych działań prewencyjno – kontrolnych. Kontrole akwenów, miejsc wypoczynku odwiedzających nasz powiat grup dzieci i młodzieży, kontrole autobusów, promocja zawodu policjanta w trakcie festynów to wakacyjna codzienna służba mundurowych.

„Bezpieczne Wakacje” to hasło przewodnie działań prewencyjno – kontrolnych realizowanych są przez lubuską Policję każdego roku. Policjanci już przed rozpoczęciem wakacji przygotowywali dzieci i młodzież do wakacji tak, aby były one przyjemne i bezpieczne. Prowadzone spotkania profilaktyczne w szkołach, przedszkolach miały za zadanie przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Natomiast w okresie wakacji mundurowi odwiedzali miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży w ramach realizacji programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Nasze wzmożone działania mają każdorazowo na celu uzmysłowić naszym najmłodszym, że zachowanie bezpieczeństwa jest najważniejsze. Kierowanie się rozsądkiem i zasadą ograniczone zaufania również. Patrole ruchu drogowego niejednokrotnie kontrolowały autobusy, busy mające przewieźć dzieci na jednodniowy wyjazd poza granice powiatu.

Dzięki intensywnym działaniom podjętym przez mundurowych z całego powiatu można uznać, że wakacje 2022 były bezpieczne. Ostatnie grupy dzieci i młodzieży opuściły już nasz powiat.

W miniony weekend w Siedlnicy promowaliśmy zawód policjanta podczas dożynek powiatowo – gminnych. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl