Zielona Góra. Trwa budowa bloków. Na te mieszkania jest kolejka chętnych (ZDHJĘCIA)

KTBS stawia dwa nowe bloki przy ul. Anny Jagiellonki. To łącznie aż 112 mieszkań, które będą gotowe do odbiorów w 2025 r. fot. poscigi.pl

KTBS stawia dwa nowe bloki przy ul. Anny Jagiellonki. To łącznie aż 112 mieszkań, które będą gotowe do odbiorów w 2025 r. – Bardzo się cieszę, że konsekwentnie rozwijamy budownictwo społeczne w Zielonej Górze, mówi prezydent Janusz Kubicki.

Budowa nowych bloków KTBS w Zielonej Górze

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Zapotrzebowanie na mieszkania KTBS jest w mieście bardzo duże, o czym świadczy kolejka chętnych. Coraz skuteczniej udaje się ją rozładować – podkreśla radny Andrzej Bocheński, który pilotuje budowlanego zadanie.

Oba czteropiętrowe budynki będą miały pięć kondygnacji, bez piwnic. To 112 mieszkań, w tym 52 kawalerki o pow. około 32 mkw. Będzie także 60 mieszkań dwupokojowych o pow. około 41 mkw. Łączna powierzchnia użytkowa lokali to ponad 4091 mkw. Inwestycja jest mocno zaawansowana, budowa ruszyła w czerwcu ub.r.

Mieszkania będą miały pomalowane ściany oraz sufity i okładziny ścienne. Na podłogach będą panele oraz płytki.  Drzwi wejściowe i wewnętrzne (pokojowe, łazienkowe), kuchenka elektryczna i windy. Nie zabraknie zieleni i placu zabaw.

– Bardzo się cieszę, że konsekwentnie rozwijamy budownictwo społeczne w Zielonej Górze, mówi prezydent Janusz Kubicki. – Takie są oczekiwania zielonogórzan i robimy wszystko co możliwe, żeby zaspokoić ich potrzeby mieszkaniowe.

Wykonawcą jest konsorcjum firm Agrobex i Agrobex Budowa z Poznania. – Dwa bloki będą gotowe w marcu przyszłego roku – zapowiada Janusz Jankowski, prezes KTBS. Wszystkie lokale tradycyjnie zostaną wykończone pod klucz, tak aby można było się wprowadzić. – Planujemy 112 miejsc parkingowych plus cztery dla osób z niepełnosprawnościami. Nowością są panele fotowoltaiczne na budynku gospodarczym – wylicza J. Jankowski.

Budowa wyniesie niemal 28 mln zł. Finansowana jest kilku źródeł: kredytu udzielanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego (rządowy program popierania budownictwa społecznego), bezzwrotnego wsparcia z Funduszu Dopłat i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i wkładu od przyszłych najemców lokali.

KTB ma w Zielonej Górze już 40 bloków. To daje aż 1906 mieszkań.