To nowi lubuscy policjanci (FILM, ZDJĘCIA)

Szeregi lubuskiej policji zasilili kolejni stróże prawa. 12 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Po zakończeniu szkolenia podstawowego będą dumnie służyć i zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom województwa lubuskiego.

W poniedziałek, 29 kwietnia, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim miała miejsce szczególna uroczystość, podczas której 12 młodych adeptów policyjnej służby złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Słowa roty przysięgi wypowiadali z dumą, ale i z wyraźnym wzruszeniem, bowiem od tej chwili stali się policjantami. Dla wielu z nich wydarzenie to było zwieńczeniem ich starań i spełnieniem zawodowych marzeń.

Lubuskie. Nowi policjanci

Teraz nowych stróżów prawa czeka przygotowanie podstawowe, które każdy policjant musi przejść zanim trafi do swej macierzystej jednostki.

Następnie czeka ich jeszcze proces adaptacyjny w określonych jednostkach Policji. Po tych etapach będą oni przygotowani do służby i zapewniania bezpieczeństwa społeczeństwu oraz stawiania czoła największym wyzwaniom.

Poniedziałkowa uroczystość, poza ślubowaniem nowych funkcjonariuszy, była szczególna jeszcze z jednego powodu – wręczenia odznaczeń lubuskim policjantom oraz pracownikom Policji, którzy swoim ogromnym zaangażowaniem codziennie wpływają na wysoki poziom bezpieczeństwa w województwie lubuskim.