ZIELONA GÓRA Zmiana organizacji ruchu na ul. Zjednoczenia. Na Energetyków trwają roboty (ZDJĘCIA)

W poniedziałek, 23 listopada nocą zmieniona została organizacja ruchu na ul. Zjednoczenia. Na ul. Energetyków cały czas trwają roboty.

Ruch na ul. Zjednoczenia został puszczony wyremontowaną część jezdni. Kierowcy muszą zwracać uwagę na znaki i zachować ostrożność szczególnie przy zjeździe z ronda Herberta w kierunku centrali rybnej.

Przebudowa ul. Zjednoczenia na odcinku od ronda Herberta do wiaduktu przebiega zgodnie z planem. Prace budowlane mają się zakończyć do, 18 grudnia, 2020 r. Drogę przebudowuje firma Kontrakt z Krosna Odrzańskiego. Koszt inwestycji to 4,3 mln zł.

Cały czas trwają również duże prace drogowe na ul. Energetyków. Pomiędzy zjazdem do marketu Tesco a rondem przy ul. Batorego zostanie wydzielony dodatkowy, trzeci pas włączania do ruchu z marketu na ul. Energetyków i wyłączenia z ruchu z ulicy Energetyków w Batorego.

Poszerzona zostanie również budowana ścieżka rowerowa w kierunku zjazdu na osiedle (za marketem). Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa. Koszt to 1,67 mln zł.