Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Złodziej pakował rzeczy do plecaka w markecie w Żaganiu. Na to wszystko patrzył policjant

Za dokonanie kradzieży rozbójniczej mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

W środę, 13 września, st. post. Błażej Żygalski miał wolne. Po wejściu do jednego z żagańskich marketów zauważył poszukiwanego 28–latka. Malo twego mężczyzna właśnie kradł. Sklepowy złodziej pakował do plecaka kosmetyki.

– Czujny funkcjonariusz najpierw powiadomił patrol pełniący służbę w mieście, a nastąpienie ujął złodzieja – mówi mł. asp. Bartosz Kulej, z zespołu prasowego żagańskiej policji. Zdezorientowany złodziej nawet nie stawiał oporu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po przyjeździe na miejsce patrolu i po wykonaniu pierwszych czynności z zatrzymanym okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Żaganiu. Ma do odbycia karę więzienia.

Ponadto 28–latek jest podejrzany jako sprawca kradzieży rozbójniczej w jednej z żagańskich drogerii, a także toczy się przeciwko niemu postępowanie przygotowawcze, w którym zarzuca mu się kradzieże sklepowe na terenie Żagania.

Złodziej pakował rzeczy do plecaka w markecie w Żaganiu

Dzięki szybkiej reakcji starszego post. Żygalskiego skradzione mienie o wartości ponad 500 zł trafiło do ponownej sprzedaży. Zatrzymanemu 28–latkowi do długiej listy zarzutów zostanie dopisany kolejny dotyczący przestępstwa kradzieży, za które grozi do 5 lat więzienia.

To nie koniec. Za dokonanie kradzieży rozbójniczej mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Poscigi.pl - pomoc drogowa Eko pol - Poscigi.pl