Kobieta stanęła na barierkach mostu. Liczyły się sekundy

Sierż. sztab. Angelika Ochocka z policji w Żaganiu.

Uwagę policjantki zwróciła kobieta, która przechodząc przez barierki stanęła na krawędzi mostu. Policjantka szybko ruszyła z pomocą. Wraz z dwoma mężczyznami pomogła kobiecie bezpiecznie wrócić na chodnik.

W środę, 13 września, sierż. sztab. Angelika Ochocka podczas służby, idąc  mostem Księżnej Żaganny nad rzeką Bór w Żaganiu zauważyła kobietę, która przechodzi przez barierkę i chcę stanąć na krawędzi mostu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjantka natychmiast ruszyła w  kierunku kobiety. Razem z dzielnicową do kobiety, która znalazła się w niebezpieczeństwie, podbiegło dwóch postronnych mężczyzn. Kobieta była roztrzęsiona i zdenerwowana.

Policjantka starannie dobierając słowa porozmawiała z  kobietą i wzbudziła jej zaufanie. – Profesjonalizm i opanowanie funkcjonariuszki poskutkował tym, że kobieta uspokoiła się i wróciła bezpiecznie na chodnik, gdzie została jej udzielona pomoc – mówi mł. asp. Bartosz Kulej z zespołu prasowego policji w Żaganiu.

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantki i postronnych osób,  kobiecie znajdującej się w sytuacji zagrażającej życiu nic się nie stało.

Pamiętaj

Pamiętaj, kryzysy życiowe są przemijające, zawsze można zapobiec tragedii, wzywając pomoc.

Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.

Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak:

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.