Toyota Zielona Góra

Znowu naćpany kierowca uciekał policji. Była blokada na drodze

Gorzowscy policjanci po pościgu zatrzymali dwie osoby. Młodzi mężczyźni jadąc volkswagenem nie zatrzymali się do kontroli. 22-letni kierowca nie miła prawa jazdy, a tester narkotykowy wskazał, że znajduje się pod działaniem amfetaminy. 17-letni pasażer miał przy sobie marihuanę.

W czwartek, 30 stycznia ok. godz. 22.00 na ul. Czartoryskiego patrol gorzowskiej policji próbował zatrzymać do kontroli volkswagena. – Mimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazd nie zatrzymywał się tylko jechał dalej – mówi sierż. szt. Mateusz Sławek z biura prasowego lubuskiej policji. W pewnej chwili kierujący osobówką gwałtownie przyspieszył i jadąc momentami ponad 100 km/h zaczął uciekać próbując zgubić radiowóz. Policjanci rozpoczęli pościg. – Nie było to proste zadanie, ponieważ volkswagen uciekał ulicami, na których znajduje się wiele przejść dla pieszych – zaznacza sierż. szt. Sławek. Mundurowi musieli skupić się zarówno na ściganiu uciekinierów, jak i na bezpieczeństwie innych uczestników ruchu oraz pieszych.

Po przejechaniu kilku kilometrów, na jednej z ulic kierujący volkswagenem wyprzedzał autobus i zjechał na przeciwległy pas. W tym czasie z przeciwnego kierunku nadjeżdżał inny pojazd, którego kierowca zmuszony został do zjechania na pobocze, aby uniknąć czołowego zderzenia. Policjanci wiedzieli, że taka jazda może skończyć się tragedią, dlatego też w bezpiecznym miejscu postanowili zablokować drogę uciekinierom. W rejonie skrzyżowania ulic Kombatantów i Okulickiego mundurowi, wykorzystując radiowóz, zablokowali drogę volkswagenowi i wyciągnęli z niego trzech mężczyzn, którzy nie wykonywali ich poleceń.

Okazało się, że kierowcą był 22-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna dziwnie się zachowywał, więc zbadano go na obecność środków odurzających w organizmie. – Przeprowadzony przez funkcjonariuszy test narkotykowy wskazał, że 22-latek znajduje się pod działaniem amfetaminy – mówi sierż. szt. Sławek. Pojazdem podróżowało także dwóch pasażerów, a u jednego z nich, 17-latka policjanci znaleźli narkotyki. Zatrzymane zostały dwie osoby, 22-letni kierowca i 17-letni pasażer. Pojazd, którym podróżowali zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Zostań kierowcą bolta