Toyota Zielona Góra

Zielonogórzanin tak pędził mercedesem, że stracił prawo jazdy

Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec Zielonej Góry jechał drogą K-32 z wielką prędkością, a w terenie zabudowanym „zwolnił” do 137 km/h.

W czwartek, 30 stycznia, policjanci zielonogórskiej drogówki, działając w ramach grupy SPEED zatrzymali o godzinie 18.40 na drodze K-32 kierującego mercedesem. Policjanci zmierzyli prędkość samochodu, kiedy wjechał do miejscowości na trasie. Kierowca jechał mercedesem z prędkością ponad 137 km/h. Zielonogórzanin stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Dostał również mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Od 2015 r. obowiązują przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Mimo, że przepisy obowiązują już ponad 4 lata, a w mediach temat jest często poruszany, wciąż jednak zdarzają się kierowcy, którzy o tym zapominają lub świadomie je lekceważą. Do zwalczania drogowego piractwa powołana została również w lipcu 2019 roku specjalna grupa SPEED. Grupa powstała, by wychwytywać najbardziej agresywne zachowania na drodze. Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED od początku powołania do końca 2019 r. wystawili 387 mandatów za przekroczenie prędkości i zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta