Desperat chciał skoczyć z mostu do Odry. Ściągali go policjanci ze świadkiem

Policjanci krośnieńskiej drogówki wspólnie ze świadkiem powstrzymali 28-latka przed skokiem z mostu. Sytuacja wymagała od policjantów podjęcia szybkiej, ale i trafnej decyzji. Brawa i podziękowania należą się także świadkowi, który reagował wraz z mundurowymi.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 31 stycznia, po godz. 10.00. Policjanci krośnieńskiej drogówki st. asp. Bartosz Palto oraz sierż. szt. Jakub Bodnariuk, patrolując ul. 3 Maja w Gubinie zauważyli na moście, po zewnętrznej stronie barierki mężczyznę, który chciał z niego skoczyć. Funkcjonariusze nie chcąc go spłoszyć odjechali kilka metrów dalej, a następnie jeden z policjantów wybiegł z radiowozu i ruszył w kierunku mężczyzny.

Z pomocą ruszył również świadek zdarzenia, który wyskoczył z samochodu. Po dotarciu do mężczyzny, złapali go i przeciągnęli przez barierkę w bezpieczne miejsce. – 28-latek próbował jeszcze się wyrywać, jednak nieskutecznie – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Podczas rozmowy z mężczyzną  policjanci wyczuli od niego alkohol. Potwierdziło to badanie, które wykazało, że w jego organizmie jest blisko 1,5 promila. Na miejsce wezwano załogę pogotowia. Mężczyzna po badaniu został doprowadzony do wytrzeźwienia. – Policjantom i świadkowi zdarzenia należą się brawa i podziękowania za szybkie i skuteczne działanie. Cieszymy się, że są osoby, które chcą pomagać i nie wahają się reagować. Ta postawa może być wzorem dla wszystkich, którzy znajdą się w podobnej sytuacji – mówi podkom. Kulka.

Fotowoltaika