18-letni pedofil zaatakował 8-latkę w windzie. Właśnie wyszedł z ośrodka. Siedział za pedofilię (ZDJĘCIA)

18-letni pedofil zaatakował 8-latkę w windzie

Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali 18-latka. Pedofil obserwował wracające ze szkoły dziewczynki, a za jedną z nich wsiadł do windy i ta ją zaatakował. Na wniosek śledczych sąd aresztował 18-latka tymczasowo na trzy miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Młody mieszkaniec Rudy Śląskiej szedł za wracającą ze szkoły dziewczynką. 18-latek wsiadł z nią do windy. Tam zaatakował dziecko. Siłą zaczął dotykać jej miejsc intymnych. Krzyk dziewczynki na szczęście spłoszył pedofila.

Zawiadomienie o ataku złożyli rodzice 8-latki. Szczegóły, które opowiedziała 8-latka, szybko doprowadziły policjantów do 18-letniego sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany.

Z ustaleń kryminalnych wynika, że to nie pierwsza dziewczynka, którą próbował wykorzystać seksualnie. Kilka dni wcześniej szedł za inną dziewczynką, lecz ta w porę się zorientowała i uciekła. Na podstawie zebranego materiału prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut dopuszczania się innych czynności seksualnych wobec dziecka.

18-latek, kilka miesięcy wcześniej opuścił ośrodek wychowawczy, w którym spędził 3 lata za podobne przestępstwo. Prowadzący postępowanie śledczy wystąpili do prokuratury z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Sąd w Rudzie Śląskiej przychylił się do tego wniosku i aresztował 18-latka na trzy miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. To jednak nie koniec sprawy. Policjanci ustalają czy ofiar młodego pedofila nie było więcej.