55-latka okradała groby. Zatrzymały ją dwie kobiety

Mieszkanka Gorzowa usłyszała zarzuty kradzieży związane z ograbianiem grobów na cmentarzu komunalnym. Kobieta została ujęta przez świadków i przekazana wezwanej policji. Za ograbienia miejsc spoczynku zmarłych grozi jej kara do 8 lat więzienia.

W poniedziałek, 18 listopada, na terenie cmentarza komunalnego dwie mieszkanki Gorzowa odwiedzały groby najbliższych. W pewnym momencie zauważyły dziwne zachowanie innej kobiety, która nerwowo obserwowała otoczenie przemieszczając się pomiędzy grobami. – Zabierała do torby różne elementy znajdujące się na mogiłach, takie jak figurki oraz ozdoby – mówi podkom. Marzena Śpiewak z zespołu prasowego lubuskiej policji. mówi.

Polecane  To było brutalne zabójstwo. Związał znajomego i utopił w stawie (FILM)

Dwie kobiety, które widziały zachowanie 55-latki, poszły za nią, kiedy ta szła już w kierunku miasta. Kobiety powiadomiły policję. Kobieta została zatrzymana. Okazało się, że od dawna okradała groby. W jej mieszkaniu znaleziono rzeczny skradzione z różnych mogił. Okazał się, że złodziejka kilka miesięcy wcześniej również okradała groby. Zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie kobiecie zarzutów grabienia miejsc spoczynku zmarłych. O jej dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi jej teraz kara do 8 lat więzienia.

Langner odszkodowania
Reklamy