Aż 200 mln zł na drogi osiedlowe oraz w sołectwach

Projekt uchwały prezydent Janusz Kubicki złożył w środę, 17 kwietnia, w ratuszu. W latach 2025-2029 miasto przeznaczy aż 200 mln zł na naprawę i budowę nowych dróg osiedlowych i sołeckich. To dla zielonogórzan bardzo ważna kwestia.

Prawie każde spotkanie prezydenta z mieszkańcami kończyło się prośbami o remonty dróg, zarówno w „nowej” jak i „starej” części Zielonej Góry. Zielonogórzanie zwracali uwagę na dziury i nierówności w nawierzchniach, wielkie kałuże tworzące się po deszczach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Nie mogę przejść wobec tych głosów obojętnie, najwyższa pora zająć się tym problemem kompleksowo – zapowiedział prezydent Janusz Kubicki. Dodał, że systematycznie budowane i odnawiamy drogi, ale mieszkańcy chcą więcej remontów.

W latach 2025-2029 na naprawę i budowę nowych dróg osiedlowych i sołeckich zielonogórski magistrat przeznaczy 200 mln zł. Po 40 mln zł rocznie.

Zielona Góra. 200 mln zł na drogi osiedlowe i sołeckie

Prezydent złożył w minioną środę projekt uchwały o zmianie Wieloletniej Prognozy Finansowej i zapisaniu w niej na Program Nasze Drogi kwoty 200 mln zł na remonty i budowę dróg w dzielnicy Nowe Miasto i w „starym” mieście.

O tym, które konkretnie drogi będą wyremontowane, nie zdecydują urzędnicy przy biurkach, a mieszkańcy w trakcie konsultacji, które ogłosi miasto. Do końca roku magistrat przygotuje dokumentacje projektowe dróg wybranych do remontu. Dzięki temu w przyszłym roku zostaną ogłoszone pierwsze przetargi.

– Po wielu rozmowach z zielonogórzanami nie mam najmniejszych wątpliwości, że te tzw. „drobiazgi”, czyli małe inwestycje, są najbardziej oczekiwane przez mieszkańców – podsumował prezydent Kubicki.