Bohaterska policjantka wskoczyła do rzeki ratować desperata

Bohaterska policjantka wskoczyła do rzeki ratować desperata.

Komendant wojewódzki lubuskiej policji insp. Jarosław Pasterski pogratulował policjantce, która w czasie wolnym od służby, wskoczyła do rzeki żeby ratować tonącego mężczyznę. Młodszy aspirant Magdalena Kleist usłyszała słowa uznania

W niedzielę, 12 czerwca, podczas trwania biegów ulicznych w Gorzowie, wskoczyła do Warty, by ratować tonącego mężczyznę. Desperat skoczył do rzeki z mostu. Policjantka, która była w czasie wolnym od służby, bez chwili zawahania ruszyła z pomocą drugiemu człowiekowi.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

To wyjątkowe zaangażowanie i poświęcenie dla ratowania ludzkiego życia nie mogło przejść obojętnie, dlatego komendant wojewódzki policji osobiście wyraził słowa uznania dla policjantki.

W środę, 15 czerwca, mł. asp. Kleist została zaproszona na spotkanie z szefem lubuskiej policji, który podziękował jej za wyjątkowe i godne naśladowania zachowanie.

Inspektor Pasterski życzył również funkcjonariuszce, aby pełnienie zaszczytnej policyjnej misji przynosiło jej wiele satysfakcji oraz uznanie w oczach społeczeństwa.