Śmiertelny wypadek pod Świdnicą. Zginął 31-letni Ukrainiec. Pędził jak szalony, „szedł na czołówkę” (ZDJĘCIA)

Volvo wypadło z drogi, koziołkowało i uderzył w drzewo. Na miejscu zginął kierowca.

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek, 16 czerwca, na DK27 w Świdnicy. Volvo wypadło z drogi, koziołkowało i uderzyło w drzewo. Na miejscu zginął kierowca, a pasażer rany trafił karetką do szpitala w Zielonej Górze. Świadkowie mówią nam, że kierujący volvo jechał jak szalony i wyprzedzał na czołowe zderzenie.

Wszystko wydarzyło się około godz. 16:00 na drodze w Świdnicy. Kierujący volvo z duża prędkością wypadł z drogi. Samochód koziołkował na koniec uderzając w drzewo.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce wypadku szybko dotarły służby ratunkowe. Dojechało pięć wozów straży pożarnej, karetka pogotowia ratunkowego oraz policja. Wylądował też śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Droga została zablokowana.  

Zginął 31-letni Ukrainiec

Volvo prowadził 31-letni Ukrainiec. Wiózł około 60-letniego pasażera. Strażacy wycinali kierowcę z rozbitego auta. Pasażer karetką został zabrany do szpitala. – Kierowca był długo reanimowany – mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.

– Niestety kierowca zmarł na miejscu wypadku – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Nad miejscu wypadku długo pracowała policja oraz prokurator. – Wszystko wskazuje na to, że powodem wypadku była prędkość kierowcy volvo – mówi podinsp. Barska.

Jechał volvo jak szalony

Świadkowie wypadku mówią nam, że volvo wypadło z drogi z dużą prędkością. Wcześniej kierowca jechał jak szalony niebezpiecznie wyprzedzając jadąc na czołowe zderzenie.

Samochód na polecenie policji zabezpieczyła pomoc drogowa Maxmar.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl