Brutalny napad na kobietę. Zatrzymano dwóch mężczyzn (ZDJĘCIA, FILM)

W piątek, 31 stycznia, dwóch mężczyzn napadło na 56-latkę, która czekała na autobus. Mężczyźni pobili kobietę, ukradli torebkę i uciekli. Pogotowie zajęło się kobietą. Chwilę po zdarzeniu podejrzani zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy.

W piątkowy wieczór 56-latka chciała wrócić do domu. Kobieta czekała na autobus na przystanku autobusowym przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wlkp. Obok na ławce siedziało dwóch mężczyzn, którzy po chwili wstali i odeszli od przystanku. Po chwili jeden z nich podbiegł i uderzył kobietę w twarz. Drugi mężczyzna dołączył do kolegi i oboje bili i kopali kobietę. Kobieta próbowała się bronić do momentu gdy upadła na chodnik. Wtedy wyrwali jej torebkę i uciekli. Oszołomiona kobieta pobiegła do swoich bliskich, by powiadomić służby.

Po chwili na miejscu pracowali już gorzowscy policjanci. Kobieta trafiła pod opiekę załogi karetki pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusze zebrali niezbędne informacje i ruszyli w poszukiwania podejrzanych mężczyzn. Na jednym z przystanków funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali ustaleniom. Policjanci podejrzewali, że mogą być to osoby odpowiedzialne za napad na kobietę. Obaj byli wulgarni i agresywni, a przy nich znaleziono skradzioną chwilę wcześniej torebkę i dokumenty.

Policjanci zatrzymali 24- i 25-latka. Obaj byli nietrzeźwi, starszy miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, młodszy – prawie promil. Noc spędzili w gorzowskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu i przesłuchaniu  usłyszą prawdopodobnie zarzut rozboju, za który grozi do 12 lat więzienia.