Toyota Zielona Góra

Co się dzieje? Codziennie jakiś kierowca traci prawo jazdy, a przecież na drogach jest bardzo ślisko

Policjanci z gorzowskiej grupy Speed od początku roku zatrzymali prawa jazdy już 48 kierowcom i to tylko za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Tymczasem na drogach jest bardzo ślisko.

Warunki na drogach do jazdy są bardzo trudne. Jest ślisko, zalega śnieg. W takich warunkach o wypadek nie jest trudno. – Śliska nawierzchnia nie sprzyja bezpieczeństwu, tymczasem niemal codziennie policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom za zbyt duże prędkości w terenie zabudowanym – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Tylko w środę, 11 lutego, prawa jazdy na trzy miesiące straciło sześciu kierowców. Policjanci z gorzowskiej grupy Speed kontrolowali prędkość na drodze wojewódzkiej w132.

Od początku roku aż 48 osób musiało pożegnać się z prawem jazdy na trzy miesiące. Oznacza to, że gorzowska drogówka od początku roku zatrzymuje przynajmniej jedno prawo jazdy dziennie. To dużo i to niepokoi.

Wszyscy kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Co gorsze, osiągali nawet prędkości autostradowe. – Można stwierdzić, że takim osobom brakuje rozsądku. Od lat to zbyt duża prędkość jest przyczyną większości wypadów, także tych najtragiczniejszych – zaznacza podkom. Jaroszewicz.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta