Toyota Zielona Góra

Duża akcja trzech drogówek. Do tego zatrzymane trzy prawa jazdy (FILM)

Policjanci krośnieńskiej drogówki wspomagani przez drogówki z Zielonej Góry i Gorzowa przeprowadzili dużą akcję pod nazwą „Bezpieczne drogi”. Szczególną uwagę zwracano na kierowców jadących z nadmierną prędkością, rozmawiających przez telefon komórkowy trzymany w ręce czy też wykonujących nieprawidłowe manewry na drodze.

Policjanci reagowali na każde ujawnione wykroczenie, czego efektem było ukaranie mandatem 18 kierowców. Z tego 10 mandatów to kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Oprócz akcji, tylko w miniony weekend trzech kierowców straciło prawo jazdy. W miejscowości Radnica, patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę ciężarówki, wobec którego starosta wydał decyzję o zatrzymaniu mu prawa jazdy. – W związku z zapisem widniejącym w systemie, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, zakazując dalszej jazdy – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej drogówki.

Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli przez patrol dzielnicowych. Policjanci jadąc ul. Krośnieńską w Połupinie, w pewnym momencie zauważyli jak kierowca volkswagena ma problem z prostą jazdą. Mając podejrzenie, że może być pijany zatrzymali go do kontroli. Nie mylili się. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad dwa promile alkoholu. Z kolei kierowca forda został zatrzymany do kontroli drogowej po tym, jak drogą w miejscowości Pław jechał o 21 km/h za szybko. Kiedy dmuchnął w alkomat okazało się, że ma mniej niż pół promila alkoholu, co jest wykroczeniem. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Toyota Zielona Góra
Fotowoltaika