Szukał skarbów wykrywaczem metalu. Teraz może trafić do więzienia

Kryminalni z Krosna Odrzańskiego i Gubina zatrzymali mężczyznę, który za pomocą wykrywacza metali szukał bez zezwolenia zabytków w ziemi. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 130 wydobytych przez niego przedmiotów, które poddane zostaną ocenie biegłego. Policjanci znaleźli także w miejscu jego zamieszkania marihuanę i krzewy konopi.

Jednym z obszarów pracy policji jest ochrona zabytków i przeciwdziałanie wszelkim związanym z tym procederom. Kryminalni z Krosna Odrzańskiego i Gubina dostali informację, że mieszkaniec powiatu krośnieńskiego za pomocą wykrywacza metali szuka bez zezwolenia ukrytych zabytków w ziemi. To co znajdzie trzyma w domu. Postanowili to sprawdzić. Ponadto jak wynikało z ich ustaleń, miał on również posiadać narkotyki.

Policjanci dotarli do mężczyzny, który przyznał się że ma wykrywacz za pomocą którego pozyskuje zabytkowe przedmioty. – Okazało się, że mężczyzna miał w domu około 130 wydobytych z ziemi różnych przedmiotów, w tym między innymi monety o różnych nominałach, plomby ołowiane, odznaki, elementy klamr oraz zawieszki, mogące być zabytkami – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji. Wszystkie przedmioty trafią na badania do biegłego. Wśród zatrzymanych rzeczy był także nabój myśliwski, wykrywacze metali, ponad 60 gramów marihuany oraz sześć krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Mężczyzna został zatrzymany.

Polecane  Spłonęła laweta pomocy drogowej w Gorzowie. To było podpalenie (ZDJĘCIA)

Podczas przesłuchania 27-latek usłyszał cztery zarzuty. Dotyczą one posiadania narkotyków, uprawy konopi, za które grozi mu kara do trzech lat więzienia. Usłyszał też zarzut posiadania amunicji, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia. Kolejny zarzut dotyczy prowadzenia bez zezwolenia poszukiwań ukrytych zabytków za pomocą wykrywacza metali. Grozi za to kara do dwóch lat więzienia.

Langner odszkodowania