Toyota Zielona Góra

Dwaj 16-latkowie ukradli i sprzedali kilkadziesiąt dekoderów TV

W ciągu kilku miesięcy 16-latek ukradł kilkadziesiąt dekoderów do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, później sprzedawał je koledze, który znajdował odbiorców. Obaj staną przed sądem dla nieletnich w Międzyrzeczu.

Policjanci z Międzyrzecza zainteresowali się uczniem, gdy został złapany przez ochroniarzy marketu podczas kradzieży karty pamięci do telefonu. W trakcie przesłuchania świadków zdarzenia oraz jego kolegów, okazało się, że to nie jest jego pierwsza kradzież, a z tego procederu zrobił sobie stałe źródło dochodu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci ustalili, że na przełomie listopada 2012 roku do stycznia 2013 roku 16-letni uczeń gimnazjum ukradł kilkadziesiąt dekoderów do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej w jednym z marketów. Później sprzedawał te dekodery swojemu koledze, który szukał kolejnych odbiorców. Obaj na tym procederze zarabiali drobne sumy pieniędzy, które później wydawali na własne potrzeby.

W efekcie swoich działań policjanci przedstawili każdemu z nich po 11 zarzutów. Jeden z nastolatków odpowie za kradzieże, natomiast drugi za paserstwo. Sprawą 16-latków zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Międzyrzeczu.