15-latek prowadził skodę. Wpadł podczas kontroli

Policjanci strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 15-letniego mieszkańca gminy Stare Kurowo, który prowadził skodę. Obok siedział dorosły właściciel samochodu. Sprawa trafi do sądu.

Do sytuacji doszło w środę 27 marca. Policjanci ruchu drogowego patrolujący okolice gminy Stare Kurowo zauważyli, jak drogą W-155 w ich kierunku zbliża się osobowa skoda. Podczas wymijania się pojazdów funkcjonariusze zauważyli, że za kierownicą skody siedzi młody chłopak.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci natychmiast zawrócili i postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 15-letni mieszkaniec gminy Stare Kurowo, o obok niego właściciel pojazdu.

Młodzieniec tłumaczył policjantom, że chciał się „przejechać”. Właściciel auta, także mieszkaniec gminy Stare Kurowo, został ukarany mandatem karnym za to, że udostępnił samochód chłopakowi, który nie miał uprawnień do kierowania.

Po wykonaniu niezbędnych czynności młodego sprawcę przekazano pod opiekę osoby dorosłej.

Policjanci o zachowaniu 15-latka poinformowali sąd. Z uwagi na wiek będzie odpowiadał na podstawie przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. O jego dalszym losie zadecyduje sąd dla nieletnich w Strzelcach Krajeńskich.

Toyota Zielona Góra